Změna 2022!

... Změna 2022!">
Změna k lepšímu

Začátek každého roku s sebou nese spoustu předsevzetí, odhodlání, touhy, nadšení a motivace něco v našich životech změnit nebo vylepšit. Nejsem jiný! Ale po pár dnech nebo týdnech se většina nebo vše, co jsme si řekli rozplývá. A my se vracíme do starých zaběhnutých kolejí. Ano, znám to přesně jako vy! A pokud to někdo nezná – tedy vše, co si řekl vždy splnil – tak před jeho disciplínou hluboce smekám.

Každý z nás (tedy až na ty naprosto disciplinované) po těchto každoročních zkušenostech už ví, že pokud něco opravdu chceme změnit a je to pro nás priorita, je jedno, jaké je právě datum. Když něco chci, tak to prostě udělám, hotovo dvacet. Pokud jste tedy už s něčím od Nového roku sekli, ale rádi byste to zkusili znovu, tak nemusíte čekat na další rok, můžete se do toho pustit už dnes znovu. A to je dobrá zpráva! I na mě to čeká! Počkat na další rok je ale pochopitelně také možnost.

Pokud se tedy chcete posunout konkrétně v přehledu a doporučeních ve světě rodinných financí a zlepšit si svůj celkový přehled o nich, začněte sledovat moje články na blogu. V průběhu roku po 14 dnech a celkem v 27 článcích shrnu jejich základy, o kterých je dobré vědět, i když vás tyto věci až zase tak nezajímají. Dnes by finanční základy měl znát z mého pohledu každý, a já vám tyto základy mohu nabídnout… Možná si říkáte proč, když je dnes na internetu spousta článků, které píše kdekdo. Jednoduše proto, že sám ne s každým článkem souhlasím a nabídnu vám můj pohled na věc, se kterým můžete, ale také nemusíte souhlasit. Články mohou také vyvolat přínosnou diskuzi na jednotlivá témata. Vždy máte možnost si vzít to, co chcete nebo potřebujete.

Již několik let se pohybuji ve světě pojištění a financí, nedávno se k této činnosti ještě přidala oblast realit. Po celou dobu se snažím lidem především ukazovat spíše cesty, po kterých by se v těchto oblastech mohli vydávat, a co je na těchto cestách čeká oproti jejich stávající situaci. Nikdy jsem neříkal lidem, aby se pojistili nebo si odkládali tolik a tolik, protože jinak nebudou mít v důchodu co jíst. “A dokud mi tu smlouvu nepodepíšete, tak se odtud nehnu, takže mi klidně udělejte další čaj.” Nikdy jsem se nepovažoval za pojišťováka, ale spíše za průvodce touto džunglí.

Jak vlastně obecně dosáhnout změny v čemkoli? Nejprve musíme změnit informace, které přijímáme. Pokud budeme dostávat jiné informace, můžeme změnit naše myšlení. Pokud změníme naše myšlení, dokážeme změnit naše činnosti. A až pokud změníme naše činnosti, dokážeme změnit naše výsledky. K tomuto se krásně hodí citát Alberta Einsteina:

“Blázen je ten, kdo stále dělá to stejné a očekává jiné výsledky.”

Články na blogu budu doplňovat příspěvky na mé facebookové stránce s historkami z pracovního stolu, tedy zajímavými případy, které jsem řešil a které považuji za užitečné. A také tu a tam zveřejním nějaký tip na zajímavou a pro mě inspirativní knihu nebo video, protože i já se stále něco učím nejen ve financích, ale i v životě.

Věřím, že pro vás bude obsah zajímavý a že vám vždy v něčem pomůže. V příštím článku se zaměřím na jednotlivé oblasti rodinných financí, proč se na ně dívat spíše ze širší perspektivy a nedívat se na ně jen jako jednotlivé smlouvy, které máte uzavřené.

Pokud byste kdykoli cítili, že bych vám mohl být prospěšný nějakou radou nebo službou, ozvěte se, můžeme si popovídat i osobně u šálku kávy nebo čaje. Nevíte s čím vším mohu pomoci? Prozkoumejte můj web, je na něm (snad) vše přehledně uvedeno.

Přeji vám mnoho zdraví, pracovních i osobních úspěchů a můj osobní tip na rok 2022: Setkávejte se s dobrými lidmi, protože není jedno v jakém kolektivu se pohybujeme, méně sledujte televizi a studujte víc knih, protože dobré knihy nám pomáhají zlepšovat naši osobnost, znalosti a dovednosti. Naše osobnost a znalosti jsou totiž něco, co nám nikdo nemůže vzít.

Rozvoj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *